rss kanál
Kategorie článků

MS F3F 2018 Kap Arkona, GER

Publikováno 08.10.2018 v kategorii soutěže, 6 komentářů
Po ukončeném závodu GO , který byl předzávodem k MS kluci naskočili dnes do prvního dne samotného MS.


DEN PRVNÍ (Pondělí):


Dnes začal první soutěžní den MS na Akroně. Už od rána foukalo stabilních 8-9 m/s JV, takže pořadatelé nás poslali na svah zvaný Goore. Jako zkušební letec byl vylosován Radek a "ochotně" všem sdělil, kolik měl naloženo. Časy byly velice vyrovnané a tak šlo hlavně o to, kolik naložit a jak blízko hrany si troufnout letět. Vzhledem k bočnímu větru jsme na levé bázi, která byla po větru, začali nořit do malého kotlíku, který pěkně nakopával. Tato taktika vycházela, tak jsem se začali posouvat ve výsledkovce. Ovšem po 2 kolech naši taktiku okoukali i ostatní. Kromě naložení balastem a správné stopy létání, bylo také důležité silné odhození modelu, což jsme trénovali psychicky i fyzicky v depu. Za slábnoucího větru a při zapadajícím slunci na bázi A, jsme dolétali 4 kolo. Na rozdíl od několika nešťastníků, kteří rozbili modely, nebo přistáli na vrchu topolu, jsme vyvázli bez sebemenšího poškození modelů. V průběžném pořadí je Dan je 3, Radek 6, v týmech jsme 3. A jestli vám článek připadá nesrozumitelný, tak je to tím, že to píšeme pod vlivem našich "polských kamarádů". Hlavně děkujeme našim fanoušků z ČR, kteří nelenili a přijeli nás podpořit a nezapomněli přivést zelenou. Předpověď na zítra je podobná jako na dnes, takže budeme bojovat, tak nám drže palce. Dobrou noc, ozveme se zítra.

DEN DRUHÝ (Úterý):

Dnešní den začal opět brzkým ranním budíčkem a příchodem SMS od pořadatele, kde budeme lítat - Goorer Berg - JZ. Předpověď byla slibná - stabilní JZ vítr 6-8 m/s, ovšem realita byla jiná - pulzující boční vítr kolem 5 metrů. Dan by mohl vyprávět .nejenom že letěl ve sr. ale ještě posekal .

Druhý z našich Jirka si nechal poradit od svých týmových kolegů a letěl s příliš těžkým modelem za 68 v totálním bočáku, když se vracel pronesl něco ve smyslu že už ty koko. nebude poslouchat. Naše dílčí týmové neúspěchy zachránil Radek s časem 55 s - za litr. Rozlétali jsme 2. Kolo, poté co Tofu zaletěl čas 115 s a ukázal všem špatný směr větru, jsme se přesunuli na jiný kopec -Turbulátor Dranske. Prvního soutěžícího poslal pořadatel na let přesto že směr větru byl naprosto špatný a ten skončil po pár vteřinách na pláži, (jak dokumentuje fotografie níže) začalo čekání na lepší podmínky. Ty se nedostavily a soutěž pro dnešní den skončila. Poté podali protest na směr větru závodníci z Polska a USA. Polský protest byl uznán - zrušena 2. skupina 6. kola, jak dopadli Američani s protestem se dovíme ráno.Středa:
Dnešní den byl ve znamení spánku. Spali jsme do 11, pak nás poslali na kopec zvaný Vitt, kde jsem dále pokračovali ve spánku. V podvečer začalo foukat, takže jsme konečně začali létat. Vítr vydržel pouze na 1 skupinu, odlétal pouze Jirka s výborným výkonem ztráty 1 s na vítěze kola. Poté se rozlétala poslední skupina, ale po několika letech vítr opět ustal a tak skončilo dnešní létání. Den jsme ukončili na banketu, kde jsme se řádně přežrali a užili si kulturní vložky v podobně německy mluvící ukrajinské
umělkyně hrající na akordeon. S alkoholem jsme to nepřeháněli, protože warunki i kierunek budou jutro bardzo dobre. Držte nám palce a dobou noc.

Čtvrtek:
První den naší popravy. Radkovo vyhrožování, že až začne pořádně foukat, tak jsme v pr., se vyplnilo. Celý den foukalo rovně, pro všechny téměř stejné podmínky, ale stejně jsme to nedali, asi to bude chtít nějaký tréning u moře. Odlétali jsme poslední skupinu 6 kola + 4 další kompletní kola. Na to, že foukalo hodně, příliš karambolů nebylo. Na obrázku je Tomášova fotka křídla, letícího na lidmi, trup v té době byl po 3 výkrutech už dávno v křoví daleko za depem. Při dalším karambolu už Tomáš neměl takové štěstí a nestihl zmáčknou spoušť, když nezapnutý plně naložený model zmizel v moři. Teď se léčíme z trudomyslnosti zelenou a vymýšlíme taktiku, jak si zítra polepšit o pár míst nahoru.

Pátek:
Dnešní den byl ve znamení letových podmínek klasických českých soutěží. Když vyloučíme termiku, která na mořem není, tak celý den byl vítr hodně proměnlivý. Pulzoval od 3 do 7 m/s, takže kdo měl 3, letěl 70-80s, jako třeba Radek (který měl v letadle o kilo více než ostatní) a těm, kdo zrovna fouklo 7 m/s bez problému zaletěli 53s, jako třeba Dan. Jirka sklidil velký aplaus za čas 68s (bohužel jen 850 bodů), kdy mezi časy přes 80s dal výborný výsledek. Celý den se hrozně vlekl, protože se létali hodně pomalé časy a hodně pilotů se muselo vracet mezi báze, aby nastoupali dostatečnou výšku pro přistání. Celkem jsme odlétali 2 kompletní kola a 2 skupiny z dalšího kola. Po návratu ze svahu jsme šli do své oblíbené restaurace, kde jsme se výborně najedli, dali 2, Dan 3 piva a šli psát článek pro vás všechny, kteří ty naše bláboly snad čtou. Jinak jsme moc rádi, že tady jsme a můžeme polítat s těmi nejlepšími a nasávat atmosféru s piloty z celého světa. Jdeme spát, protože zítra je poslední den, kdy můžeme otočit kormidlo dějin F3F kupředu, zpátky ni krok. Tak dobrou noc a držte nám palce.

Sobota:
Poslední soutěžní den jsme opět začali čekáním na vítr. Za 10 minut 12, začalo foukat ukrutných 3,8 m/s, tak pořadatel rozhodl dolétat poslední skupinu 13 kola, ve které byl z našich jen Jirka a ten šel za chvilku na řadu. Jelikož Jirka potřeboval minimálně 1500 bodů, aby dohonil ztrátu, bylo Danovi přikázáno dát do hodu všechno. Jak řekli, tak udělal. Rozběh, obrovský nápřah a už se Jirkova náběžka zakusuje zezadu Danovi do hlavy a let skončil ještě dřív než začal nulou. Tím jsme otočili kormidlo dějin kupředu a to Radkovi zajistilo postup ze 6 na 5 místo, Danovi z 12 a 10 a Jirkovi 22 na 24 a tím jsme si navíc upevnili 4 pozici v týmech. Po třetí hodině jsme vyrazili autobusem do Sasnitzu a pak lodí do Selinu, kde bylo slavnostní předávaní cen, ukončení MS a závěrečný banket. Děkujeme za podporu a příště si to rozdáme zase "na polínkách". Pa.


Zapsal TW media suporter J

Komentáře:
rss kanál


© 2011 F3F.cz